Těhotenství - 29. týden těhotenství

Každým dnem se Vaše miminko přibližuje k podobě jakou bude mít při porodu. Ke konci tohoto týdne bude vážit okolo 1200 g a měřit asi 39 cm. Jeho kopání je nyní silnější, což jedině můžete potvrdit.

 

Co se děje ve Vašem těle

Děloha stále roste, tlačí zespoda na bránici. Plíce tím pádem mají méně prostoru, což vede k tomu, že máte větší potíže s dýcháním. Děloha tlačí také opět více na močový měchýř, díky čemuž musíte znovu častěji na toaletu. Plod již může zaujmout polohu hlavou dolů, ale i když se tak nestane, žádný strach. Do porodu zůstává v poloze dolů zadečkem jen asi 3- 4% miminek. Ostatní polohy pak tvoří ještě menší procento.

 

Zdraví

Jezte potraviny bohaté na "dobré" tuky. Tyto se nacházejí zejména v ořeších, olivovém oleji a  lososovi. Jsou potřeba při tvorbě nervového systému miminka.

Ačkoliv máte ještě do porodu daleko, začněte se již zajímat jak porod probíhá. Tím, že budete informovaná, nebudete tolik překvapená, a také jej budete lépe snášet.

 

Cvičení

Cvičení přímých břišních svalů již musíte v této fázi zcela vynechat. Může se stát, že dojde k jejich rozestupu do stran, ale to se po porodu, kdy začnete cvičit speciální cviky, opět dá do pořádku.

 

autor: administrator přečteno: 5893x vloženo: 2008-11-12

Vyhledávání

Sdílení

Poradna

Na Vaše dotazy odpovídá MUDr. Adéla Hradilová.

>> těhotenství >> porod >> šestinedělí >> gynekologické problémy

Facebook

Partnerské weby