Těhotenství – 2. týden

Počítání týdnů je zvláštní. Druhý týden je týden, kdy za 7 dní očekáváte ovulaci. Lékaři těhotenství vypočítávají od posledního dne posledního mensesu, proto je tento týden označován jako druhý.

Více v článku Těhotenství týden po týdnu

Co se děje ve vašem těle

Ve vaší děloze se vše připravuje na možné otěhotnění, tedy na uhnízdění vajíčka (samozřejmě oplodněného). Dochází k nárůstu sliznice a současně na vaječníku vzniká váček, plnící se tekutinou. Tomuto váčku se říká folikul a v něm se nachází vajíčko. V následujícím týdnu můžeme očekávat uvolnění tohoto vajíčka, čímž může dojít k oplodnění.

Nevěšte hlavu

Pokud k oplodnění nedojde, určitě není čas věšet hlavu, procenta uvádějí, že jen 25-30% žen otěhotní v jednom menstruačním cyklu. Více v článku Jak zvýšit šance na otěhotnění?

Cvičení

Toto budeme opakovat stále, zdraví je hlavní. Zdravý životní styl určitě pomůže nejen vám, ale i plánovanému početí a následně i miminku. Důležité je i to, abyste se co nejméně stresovala. Snižte tedy hranici stresu co nejníže, vyhýbejte se nepříjemným situacím a snažte se na svět usmívat. Rychlá chůze, lehký běh, kardio – to vše určitě neuškodí. Aktivita by měla být vyvíjena alespoň 3-4x týdně po dobu 30 minut (minimálně)