Těhotenství – 6. týden

Oproti pátému týdnu se v tom šestém již embryo dostalo na velikost 0,2 až 0,5 cm. Zatím se ale nemůžeme bavit o podobě s člověkem, na to je pořád brzo. V předchozím týdnu se nám tvořila nervová soustava, srdce a podobně. Nyní se tvoří základ očí, uší a mozku.

Více v článku Těhotenství týden po týdnu

Co se děje s tělem

Ač na sobě fyzicky vy ani vaše okolí pravděpodobně nevidíte změny, jiné to už je pocitově. Pravděpodobně cítíte napětí prsou, větší únavu a velice často chodíte na záchod. To je dáno zvýšeným tlakem dělohy na močový měchýř. Doporučením mohou být Kegelovy cviky, které slouží pro posílení pánevního dna. Je to jednoduché. Spočívá to v zatnutí a uvolnění svalů v rámci pánevního dna.

Zdraví

Už víme, že kouření, alkohol a drogy jsou jednoznačné NE. Důležité je se chránit i před infekcemi všeho druhu. Častým mytím rukou nic nezkazíte. V době, kdy řádí chřipkové a jiné epidemie se zkuste vyhnout koncentraci většímu počtu lidí.

Cvičení

I nadále můžete pokračovat ve fyzické aktivitě, na kterou jste zvyklá a zároveň vám na ní stačí síly. Není potřeba se však přepínat, dbejte důraz na svou vnitřní rovnováhu, pohodu a fyzickou sílu. Určitě ale pokračujte tak, abyste nepřerušovala to, na co jste zvyklá. Důležité je posilovat střed těla, záda vám poděkují. Určitě je dobré u toho držet i zdravou životosprávu v rámci jídla.